Jak zaaranżować sofę za pomocą koców i narzut?

Wszyscy pragniemy, aby nasze domy były przytulne i wyglądały wspaniale. Narzuty to stylowe i uniwersalne wyposażenie wnętrz, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Dodatek w postaci koca czy narzuty na sofę to prosty sposób, aby ocieplić przestrzeń. Po wyborze i zakupie odpowiedniego pledu lub narzuty, warto zastanowić się nad sposobem jej ułożenia.

Dodatek w postaci koca czy narzuty to prosty sposób, aby zaaranżować sofę i ocieplić przestrzeń.

Jaka jest różnica między narzutą a kocem?

Zacznijmy od podstaw. Tradycyjnie koc stanowił bardziej funkcjonalny dodatek, którego głównym celem było zapewnienie komfortu cieplnego. Z kolei narzuta pełni funkcję o charakterze dekoracyjnym, najczęściej znajdując się na łóżku lub kanapie. Obecnie terminy “narzuta” i “koc” są często używane zamiennie.

Jak zaaranżować sofę za pomocą stylowej narzuty?

Przedstawiamy najlepsze sposoby na stylizację sofy z użyciem koca lub narzuty. Takie dodatki aranżacyjne sprawiają, że każdy salon staje się przytulny, zachęcając jednocześnie do relaksu wraz z nadejściem wieczoru.

Elegancko i schludnie

Jeśli chcemy uzyskać schludny, dopracowany wygląd, warto starannie złożyć narzutę na trzy części i ułożyć ją na oparciu kanapy. Ta elegancka i wyrafinowana estetyka wymaga precyzji, więc należy się upewnić, że fałdy narzuty są równe. W tej stylizacji liczy się minimalizm, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest rezygnacja ze zbyt dużej ilości poduszek.

W nieformalnym stylu

Tę mniej formalną stylizację uzyskamy, składając narzutę lub koc na trzy części, a następnie wieszając je na oparciu kanapy. Węższą część narzuty można swobodnie udrapować na siedzisku kanapy, a frędzle skierować w dół. Taka aranżacja narzuty z pewnością zachęci do relaksu po ciężkim dniu.

Tę mniej formalną stylizację uzyskamy, składając narzutę lub koc na trzy części, a następnie wieszając je na oparciu kanapy.

Narzuty w koszu

To zdecydowanie najlepsza opcja dla osób, które nie mają czasu – wystarczy postawić ozdobny kosz obok kanapy i włożyć narzutę do środka. Jeśli w koszu znajduje się kilka narzut, można wyciągnąć jeden z rogów, aby wystawał poza krawędź lub na podłogę. Dzięki temu uzyskamy swobodny styl aranżacji.

To zdecydowanie najlepsza opcja na zaaranżowanie sofy dla osób, które nie mają czasu – wystarczy postawić ozdobny kosz obok kanapy i włożyć narzutę do środka.

Doskonała w swojej niedoskonałości

Jedną z technik jest uchwycenie narzuty w środku, a następnie przeciągnięcie jej przez jeden z tylnych rogów kanapy. Innym sposobem jest luźne złożenie narzuty lub koca na pół i przerzucenie jej przez róg sofy. Bez względu na to, jakiej techniki użyjemy, z pewnością uzyskamy komfortową aranżację, zachęcającą do wypoczynku. Tym sposobem można ukryć wszelkie problematyczne obszary kanapy, posiłkując się dodatkowo poduszkami.

Kanapa z szezlongiem

Kanapę z szezlongiem można pięknie wystylizować udrapowaną narzutą. Wystarczy złożyć narzutę na cztery części i upuścić ją ukośnie nad rogiem szezlonga. Ta opcja wymaga niewielkiego wysiłku, a jednocześnie przyciąga uwagę gości.

Narzuta wyeksponowana na drabinie dekoracyjnej

W celu uzyskania lekkości stylizacji, warto po prostu powiesić koc lub narzutę na szczeblu ozdobnej drabiny obok kanapy. Pozwala to w pełni zaprezentować narzutę, gdy nie jest używana. Taki sposób przechowywania narzuty poza kanapą umożliwia zachowanie misternego ułożenia poduszek dekoracyjnych.

Taki sposób przechowywania narzuty poza kanapą umożliwia zachowanie misternego ułożenia poduszek dekoracyjnych. (fot. www.koceo.pl)
Scroll to Top