Naturalne tekstylia w sypialni

Zaprojektowanie przytulnego i estetycznego wnętrza jest nie lada wyzwaniem. Meble, naturalne tekstylia, kolor ścian, podłoga i oświetlenie stanowią istotną część wystroju sypialni. Możliwości aranżacji jest wiele, ale przestrzeń powinna być przede wszystkim komfortowa i atrakcyjna wizualnie.

Meble, naturalne tekstylia, kolor ścian, podłoga i oświetlenie stanowią istotną część wystroju sypialni.

Znaczenie tekstyliów w aranżacji wnętrz

Od tysięcy lat tkaniny stanowią kluczowy element wystroju domów. Wykorzystywane są do produkcji mebli, narzut, bieżników czy dywanów. Tkaniny mają szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz, dlatego niezbędny jest wybór odpowiedniego surowca o pożądanej fakturze i odcieniu. Obecnie konsumenci są coraz bardziej świadomi i wybierają produkty idealnie dopasowane do osobistych preferencji.

Dlaczego warto sięgnąć po naturalne tekstylia?

Początkowo ludzie tkali z włókien naturalnych, takich jak bawełna, wełna i jedwab. Jednak rosnące zapotrzebowanie na tkaniny sprawiło, że na rynku pojawił się nylon, poliester czy wiskoza. Większość syntetycznych tkanin nie przepuszcza powietrza, przez co skóra nie oddycha. Latem, podczas korzystania z syntetycznych tekstyliów, pojawiają się problemy. Pocenie się, swędzenie skóry lub wysypka to najczęstsze efekty kontaktu z syntetycznym kocem czy pościelą. Zdolność pochłaniania wilgoci przez materiał syntetyczny jest niska. Co więcej, u użytkowników o wrażliwej skórze po kontakcie z materiałami syntetycznymi mogą pojawić się podrażnienia. Tekstylia naturalne powstają z włókien pochodzących z zasobów roślinnych lub zwierzęcych. Surowce te poddawane są wielu procesom, które pozwalają zachować ich cenne właściwości.

Tekstylia naturalne powstają z włókien pochodzących z zasobów roślinnych lub zwierzęcych. (fot. Koceo)

Zalety naturalnych tkanin w sypialni

Higiena snu jest wyjątkowo ważna, a o komfort w jego trakcie dbają tekstylia w sypialni. Są chętnie wybierane ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, do których zaliczyć można:

  • przewiewność – wszystkie włókna naturalne charakteryzują się wysoką wchłanialnością; umożliwiają doskonałą wentylację, nawet podczas upałów,
  • hipoalergiczność – włókna jedwabiu, bawełny, lnu i bambusa są z natury hipoalergiczne, posiadają właściwości antybakteryjne, które chronią użytkownika przed atakiem drobnoustrojów,
  • izolacja – co zaskakujące, wszystkie naturalne tkaniny mają zdolność termoregulacji; w szczelinach zatrzymują powietrze, które generuje ciepło zimą i chłodzi latem,
  • zrównoważona produkcja – tkaniny naturalne coraz częściej wytwarza się przy udziale odnawialnych źródeł; ulegają rozkładowi, nie czyniąc żadnej szkody naturze, a dodatkowo można je poddać recyklingowi.

Naturalne tekstylia do sypialni – gdzie kupić?

Koceo jest wiodącym dostawcą koców, pledów i narzut w Polsce. Sklep internetowy prezentuje szeroki asortyment wyselekcjonowanych tekstyliów do sypialni z przeznaczeniem dla klientów indywidualnych. Oferta obejmuje pledy wełniane, bawełniane i kaszmirowe wielu renomowanych marek. Ponadto Koceo jest wyłącznym dystrybutorem wysokiej jakości tekstyliów kultowej amerykańskiej marki Nautica Home. Ich produkcja przebiega zgodnie ze standardem 100 by OEKO-TEX, więc z powodzeniem mogą je użytkować alergicy.

Koceo jest wyłącznym dystrybutorem wysokiej jakości tekstyliów kultowej amerykańskiej marki Nautica Home. (fot. Koceo)
Scroll to Top